Akce školní družiny

Mikuláš v družině

6. 12. 2018

Mikuláš s andílkem a čertem dnes odpoledne zavítali do naší družinky. Připravili si pro děti zábavné úkoly a také sladkou odměnu. Zlobidla z naší družinky slíbila, že se určitě polepší, takže v pytli si čert letos nikoho neodnesl :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Vánoční salon

5. 12. 2018

Dnes "žluťásci" navštívili Vánoční salon v SVČ Atlas. Děti si prohlédly výstavku vánočních dekorací, nazdobily si perníčky a vyrobily si krásného andílka. Zároveň si mohly zakoupit krásné vánoční výrobky.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Pečení perníčků

27.11., 28.11., 4.12., 5.12.2018

Všechna oddělení naší družinky si vyzkoušela pečení vánočních perníčků ve firmě Gastrocentrum Moravia. Ve fotogalerii uvidíte, jak se dětem dařilo. Perníčky jsme již ochutnali a jsou výborné!

Za tento sponzorský dar děkujeme paní Martině Avratové, mamince prvňáčka Šimona z modrého oddělení.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Pedagogická praxe

Říjen a listopad 2018

Od začátku října probíhá v červeném oddělení praxe studentů GJB a SPgŠ v Přerově. V galerii můžete vidět, jaké aktivity si studenti pro naše děti připravili.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Veselý Halloween

31.10. a 1.11. 2018

Halloween byl v naší družince opravdu veselý! Děti měly krásné strašidelné masky a jelikož venku bylo stále teplo, užili jsme si soutěže na našem školním hřišti.

Ve čtvrtek 1.listopadu si děti ze 2. oddělení zatančily na strašidelné diskotéce, kterou pro ně připravili studenti z pedagogické školy.

                                                                          Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Návštěva knihovny

3.10. a 17.10.2018

"Zeleňásci" a "červeňásci" navštívili dětské oddělení Městské knihovny v Palackého ulici, kde se zúčastnili "Přírodovědného kvízu". Soutežili ve skupinkách, dozveděli se mnoho zajímavostí a společně strávili příjemné středeční odpoledne.

Celá družinka se těší do knihovny v březnu - měsíci knihy.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Barevný týden ve ŠD

8. - 12. 10. 2018

Tento týden byl ve školní družině ve znamení barev. Letos jsme k tradičním barvám naší družinky, žluté, červené, modré a zelené, přidali barvu hnědou

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o jednotlivých barvách, hráli jsme barevné hry a vnímali jsme barvy nejen v naší družince, ale také venku, kde se podzimní příroda krásně vybarvila.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Družina venku

1. - 12. 10. 2018

Využíváme krásného teplého počasí a každé odpoledne trávíme venku - na školním hřišti a také na hřištích v okolí školy. Nahlédněte, jak si venkovní aktivity užíváme.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Podzimní tvoření

1. - 11. 10. 2018

Také letos jsme se v naší družince pustili do podzimního tvoření. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak jsme si školní družinu krásně podzimně vyzdobili.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Prima den s medvědem

20. 9. 2018

Už téměř 3 týdny jsme zpět ve školních lavicích a také v naší družince. Ve čtvrtek 20. září byl tedy nejvyšší čas k rozloučení se s letními prázdninami. Všichni jsme si zasoutěžili na školním hřišti společně se svými plyšovými medvědy. Počasí bylo stále letní a odpoledne jsme si skvěle užili!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD 

Školní rok 2018-19

Akce ve školní družině ve školním roce 2018-19.

Loučení se školou a družinou

22. 6. 2018 

S letošním školním rokem jsme se rozloučili vesele s klaunem Pepínem Prckem na našem multifunkčním hřišti. Zazpívali jsme si, zatančili a zasoutěžili jsme si, v pátek si zamáváme a hurá na prázdniny!

Ahoooooooj školo, ahooooooj družinko,  v září na shledanou!

„Nasedat, jedeme!“

13. 6. 2018

Odměnou za celoroční pěkné chování a nadstandartní aktivity ve ŠD byl dnešní výlet na Ranč Kostelany. Místo učení jsme se na celý den stali hrdiny Divokého Západu. Stříleli jsme lukem, házeli jsme tomahavkem a lasem, jezdili jsme na koni, soutěžili jsme mezi sebou, shlédli jsme westernové divadlo. Bylo nám skvěle, sluníčko nám svítilo, a nám se vše moc líbilo……

Vystoupení pro bývalé zaměstnance školy

4. 6. 2018 

…….zahrajeme na píšťaly, abyste se usmívali…….

 V pondělí 4. června potěšily děti z kroužku „Zpíváme s kytarou“ bývalé paní učitelky a pány učitele svým pěvecko - tanečním vystoupením. Velký úspěch sklidil závěrečný tanec na písničku od Lady Gaga. Zpívat a tančit nás prostě baví…….

Exkurze v HZS

29. 5. 2018

„HOŘÍ, HOŘÍ, HOŘÍ!“  Dnes jsme se vydali na exkurzi do Hasičského záchranného sboru v Přerově. Měli jsme možnost si prohlédnout moderní hasičskou techniku a veškeré vybavení hasičů. Z poutavého výkladu jsme usoudili, že nemají vůbec lehkou práci a že zachraňují stejně jako zdravotníci lidské životy. Mnozí z náš se už vidí budoucími hasiči!

Bezpečný pes

23. 5. 2018

S týmem Kynologického servisu jsme se seznámili již v loňském roce. Zopakovali jsme si stavbu psího těla, psí mimiku a naučili jsme se rozpoznat psí varovné signály. Řešili jsme konkrétní situace ze života, do kterých bychom se mohli dostat, jak se máme chránit v případě útoku cizího agresivního psa. Vyškolení lektoři nám předali spoustu informací, děkujeme!

 

Vystoupení v DPS Jižní čtvrť

17. 5. 2018

Letos již podruhé jsme navštívili Dům s pečovatelskou službou na Jižní čtvrti, abychom svým vystoupením potěšili staré babičky a dědečky a zpříjemnili jim jejich den. U příležitosti Dne matek jsme zazpívali, přednesli pěkné básničky, zahráli na hudební nástroje a zatančili. Dostalo se nám velké pochvaly, sladké odměny a spatřili jsme v očích zalesknutí…….

Den matek ve ŠD

15. 5. 2018

…….“Svět je nejhezčí, když má máma svátek, když je měsíc máj“…….na svátek maminek jsme se pečlivě připravovali. Vyrobili jsme jim krásná přáníčka, modrásci vypěstovali fialky a žluťásci si pro své maminky připravili vystoupení plné písniček, básniček a tanečků. Prý se nám moc povedlo a našim maminkám jsme udělali velkou radost! Podívejte se!

Slet malých čarodějnic a čarodějů

26. 4. 2018

V jednotlivých odděleních jsme se dnes seznámili s tradicí Pálení čarodějnic, pak jsme se převlékli do kostýmů a na čarodějnice jsme si zahráli. Soutěžili jsme celkem v 9 disciplínách, za splnění jsme dostávali do kartiček razítka a ty jsme ve třídě vyměnili za sladkou odměnu. My, žluťásci jsme si navíc pochutnali na muffinkách, které nám upekla hodná Emiččina maminka. Moc děkujeme!!!

Lotrando a Zubejda

23. 3. 2018

……Pod dubem, za dubem, tam si na tě počíháme…….tuto a mnohé další známé písničky jsme slyšeli na divadelním představení v GJB a SPgŠ, kde nás pozvaly studentky, které v naší ŠD celý rok praktikovaly.
Pohádka se nám moc líbila, krásné kostýmy, kulisy, herci s námi komunikovali a vtahovali nás do děje. Děkujeme a těšíme se na další pohádku v příštím roce!

EVVO kurz „Koření známé a neznámé“

11. 4. 2018

Již popáté my, žluťásci, jsme se zúčastnili ekologického kurzu v SVČ Atlas a Bios. Dostalo se nám mnoho zajímavých informací o koření. Už víme, odkud se k nám přivezlo a jak působí na naše zdraví.
Poznávali jsme jednotlivé druhy koření a naše znalosti jsme si prověřili v testu.
Jsme zase o kus chytřejší!

Otvírání řeky Bečvy chlebovými klíči

21. 3. a 28. 3. 2018 

……..Zamykám, odmykám Bečvu na dva zámky, jaro je, teplo je, ptáci už jsou zpátky…… Otevřeli jsme řeku Bečvu chlebovými klíči, nakrmili jsme kačeny a ryby a přivítali jsme jaro. „Sláva, tralala, zima už je za náma“…….

Velikonoční salon

21. 3. 2018 

……Veliko – kokoko - Velikonoce…………navštívili jsme středisko volného času ATLAS a BIOS. Prohlédli jsme si výstavu velikonočních tradic a ukázky řemesel, nazdobili a ihned jsme ochutnali velikonoční perníčky.

Byli jsme moc šikovní při výrobě zajíčků, podívejte se!

 

Zvířátkový bál

15. 3. 2018

Dnes jsme za zvířátky nemuseli do ZOO, stačilo otevřít dveře družinkové tělocvičny a potkali jsme plno koček, pejsků, medvědů, pávů, berušek, motýlů a jiných zvířátek. V tematicky vyzdobené tělocvičně jsme si společně zatančili a zasoutěžili spolu s našimi šikovnými studentkami. Program se nám velmi líbil!

Křeslo pro hosta

13. 3. 2018

Dnes jsme mezi námi přivítali pana Marka Soldána, který přišel do naší ŠD s kytarou a svým hudebním programem nazvaným „Písničková abeceda“ Na vylosovaná písmenka jsme zpívali známé písně, např. Datel, Narozeninová, Když se zamiluje kůň nebo Lízátko. Program se nám líbil a už se těšíme na další setkání s písničkami s vánoční tematikou…..

Za zvířaty kolem světa

12. 3. 2018

Dnes se již počtvrté zúčastnili naši „žluťásci“ ekologického kurzu ve SVČ Atlas a Bios. Pracovali ve skupinkách a přiřazovali k jednotlivým světadílům zvířata, která tam žijí. Dalším úkolem bylo přiřadit tvrzení napsaná na lístečcích ke kontinentům tak, aby byla pravdivá. Nebylo to vůbec jednoduché, ale všichni byli mooooc šikovní!!!

Návštěva knihovny

7. 3., 14. 3., 21. 3., 28. 3. 2018

Že je březen měsíc knihy a čtenářů, to dobře víme. Proto jsme rádi využili nabídky děts. oddělení Městské knihovny v Palackého ulici zúčastnit se zábavného kvízu na téma „Pravěk“. Ve skupinkách jsme si změřili své znalosti o době dávno minulé a zjistili jsme, že toho víme docela dost a zasloužili jsme si sladkou odměnu. Bylo to hodně zajímavé odpoledne! Děkujeme, přijdeme zase!

Talentmánie

1.2. 2018  

Nejen v televizi, ale i v naší ŠD proběhla TALENTMÁNIE. Celý týden jsme se poctivě připravovali, a tak za zavřenými dveřmi jednotlivých barevných oddělení se zpívalo, tančilo, hrálo na hudební nástroje, kreslilo, tvořilo….Do poroty tentokrát zasedly studentky jako talentované celebrity a tř. učitelka našich druháků. Všichni jsme byli moc šikovní, ale vavříny si odnesli: Tereza Gaborová – zpěv s vlastním doprovodem, Kristýna Naďová, Natálka Pospíšilová a Emily Branžovská – tanec, Eliška Janků – hra na klávesy. Všem moc gratulujeme!

ZUMBA FITNESS

18. 1. 2018   

…….Sportem ku zdraví…..zúčastnili jsme se již 6. ročníku soutěže mezi ŠD Želatovská a ŠD Svisle ZUMBA FITNESS. Letos nás hezky přivítali naši protihráči na své domácí půdě. Všichni jsme se pořádně zapotili, ale stálo to za to! Odnesli jsme si vítězství v obou kategoriích: mladší patřilo Sárince Navrátilové ze 2. třídy a ve starší kategorii suverénně zvítězila Terezka Gaborová ze 4. tř. Mezi další oceněné patří: Marie Škrášková, Anna Charouzová, Emily Branžovská a Darina Pavlíčková.

Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší ŠD!

Posezení u stromečku

21. 12. 2017 

……….Vánoce, Vánoce přicházejí………..předposlední den před odchodem na vánoční prázdniny jsme ve všech odděleních poseděli u stromečku, zpívali a poslouchali jsme koledy, rozdávali jsme si drobné dárečky a zažili jsme milá překvapení. Na svých „vánočních dýcháncích jsme popíjeli voňavý čaj, pochutnávali jsme si na cukroví, které nám přichystaly naše báječné maminky a babičky. Čekají nás vytoužené vánoční prázdniny………..

Vystoupení pro seniory

19. 12. 2017

Dnes jsme my, děti z hudebního kroužku „Zpíváme s kytarou“ vystoupili v Domě s pečovatelskou službou na Jižní čtvrti s bohatým programem básniček, písniček, tanečků a vánočních koled. Naše vystoupení se babičkám a dědečkům moc líbilo, byli jsme odměněni nejen mohutným potleskem a slzičkami dojetí, ale i sladkými odměnami. Rádi jsme starým lidem udělali před Vánocemi alespoň malou radost……

 

Mikulášování ve ŠD

7. 12. 2017

……Mik Miku Mik Miku Mikuláš přišel s čertem na koláč…….Přišli všichni, i s anděly, navštívili naši družinku, pochválili i pokárali, ale „zlobivce“ jsme čertovi d pekla odnést nedovolili………slíbili totiž, že se polepší! Plnili jsme zábavné úkoly, za které jsme dostávali razítka na kartičky. Moc se nám to líbilo!

SVČ ATLAS a BIOS

7. 12. 2017

Dnes jsme my, “žluťásci“ již potřetí navštívili SVČ BIOS ekologický kurz s názvem „Jak Slunce ovlivňuje život na Zemi“. Už víme, proč se střídá den a noc, proč máme čtyři roční období, proč bez Slunce by na Zemi nemohl být život. Další nové informace si ukládáme do hlavy jako do šuplíku……J

Čertovská diskotéka

5. 12. 2017

…….Kdysi čerti rohatí světem chodili, naváděli zlobivce, aby zlobili……my jsme taky trochu více zlobili, vždyť škola a družinka byla dnes plná čertů! Zazpívali jsme si, zatančili a bylo moc veselo!

Vánoční salon

4. 12. 2017

Dnes naši „červeňásci“ navštívili SVČ Atlas, kde byl uspořádán Vánoční salon. Obdivovali výstavuvánočních výrobků od drobných řemeslníků, zdobili perníčky, na kterých si hned pochutnali a vyrobili si vánoční přáníčka pro své nejbližší. Odcházeli mooooc vánočně naladěni!!!!!

……Na té naše Hané, só tam bochte slané……..

23. 11. a 30. 11. 2017

Navštívili jsme muzeum – dětský animační program „Lidové zvyky na Hané“. Ocitli jsme se ve světě správných Hanáků, povídali jsme si o hanáckých tradicích, zvycích, krojích, o životě dětí na Hané, jejich hrách, písničkách, dobrotách, získali jsme badatelský list a moc se nám program líbil!

Ježkův rok

27. 11. 2017 

Co dělá ježek na jaře, v létě, na podzim a v zimě? Čím se živí? Kolik druhů ježků u nás žije? Na tyto a další otázky jsme dostali odpovědi v Ornitologické stanici Přerov na výukovém programu s názvem „Ježkův rok“. Na vlastní oči jsme viděli živého ježka, kterého jsme si mohli „pohladit“ :) !

Ekologický kurz v SVČ BIOS

15. 11. 2017

Dnes jsme se zúčastnili 2. EKO kurzu v SVČ ATLAS a BIOS s názvem „Ekologie živočichů měst a vesnic“. Tento seminář nás seznámil s životem a vztahem člověka ke zvířatům a jejich vzájemnému soužití. Víme, co je potravinový řetězec, kde a jaká zvířata mohou žít ve městech. Získali jsme spoustu zajímavých informací, za které děkujeme!

Strašidel se nebojíme

25. 10. a 2.11. 2017

……Bububu, bububu, jednou tam a jednou tu…….Strašidel se nebojíme, že žádná nejsou, dobře víme….. Náš Halloween byl vtipný, veselý, zatančili jsme si, zasoutěžili se studentkami. Podívejte se!

O zvířatech se zvířaty

18. 10. 2017 

Máme rádi zvířátka, proto jsme využili nabídky SVČ ATLAS a BIOS a přihlásili jsme se do ekologického kurzu. Dnes jsme zblízka poznali křečky, morčata, činčily, zakrslé králíčky, pozorovali jsme hady a pavouky. Dozvěděli jsme se, jaký mají zvířata sluch, co ke svému životu potřebují a jak máme o ně pečovat. Jsme zase o kus chytřejší……

Barevný týden ve ŠD

9. 10. – 13. 10. 2017 

Tento týden proběhl ve znamení barev. Vylosovali jsme si na každý den jinou a naše hodné maminky nám pak přizpůsobily oblečení těmto barvičkám. Moc se nám to líbilo, zářila celá naše družinka.

Seznámili jsme se se symbolikou jednotlivých barev, hráli jsme barevné hry, naučili jsme se „Barevnou písničku“. Uvědomili jsme si, jak je svět kolem nás krásně barevný………..

 

„Prima den s medvědem“

27. 9. 2017 

Díky nepříznivému počasí jsme se až dnes mohli rozloučit s prázdninami, a to netradičním způsobem, každý se svým oblíbeným medvědem. Prověřili jsme si, jak jsme hbití, obratní a rychlí. Byli jsme všichni moooc šikovní, podívejte se!

Přivítání prvňáčků

4. 9. 2017

…………Zpívejme si, zpívejme a mějme se rádi, s písničkou je veseleji, věřte, kamarádi…….. Přivítali jsme nové prvňáčky, na které jsme se už všichni těšili. Přáli bychom si, aby se jim u nás líbilo. Všichni jsme tu kamarádi!

Školní rok 2017-18

Kontakty

Základní škola Přerov, Svisle 13
Svisle 13, 750 02 Přerov

Sekretariát
Skopalová Jitka
tel.: 581 701 811
skola@zssvisle.cz
Datová schránka: y48ut8e

Školní družina
tel.: 733 257 397
tel.: 581 701 817

Školní jídelna
Iva Hošťálková
tel.: 581 207 165

ESF EU MŠMT OPVK EU strukturální a investiční fondy