Akce školní družiny

Žonglérská show

13. 1. 2020

V pondělí 13.ledna do naší družiny zavítal pan Milan Ošmera se svojí pirátskou žonglérskou show. Viděli jsme žonglování s míčky, kužely i kruhy. Snažili jsme se uhádnout pomíchané karty. Pan žonglér nám předvedl chůzi po rozbitém skle i balancování na volném válečku. Kouzlit se pokusily i Laurinka ze zeleňásků a paní asistentka. Všichni společně jsme vyčarovali několik barevných kostek a obdivovali jsme vyrábění zvířátek z nafouknutých balónků.

Žonglérská show všechny děti skutečně zaujala a pan žonglér sklidil zasloužený potlesk!

Budeme se těšit na další návštěvu.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Adventní čas ve ŠD

Prosinec 2019

Advent ve školní družině byl voňavý, tvořivý, barevný a veselý :) Pekli jsme perníčky, vyráběli vánoční výrobky, vyzdobili jsme celou družinu a užili jsme si i veselou čertovskou diskotéku. Spolužáci nám předvedli krásné vánoční vystoupení, které si připravili pro babičky a dědečky v pečovatelském domě a ve čtvrtek 19. prosince jsme si užili vánoční besídky v jednotlivých odděleních. Zpívali jsme koledy, ochutnávali jsme cukroví, popíjeli čaj a také jsme si předávali drobné dárečky.

Krásné vánoční svátky, klid a pohodu Vám přejí vychovatelky školní družiny.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Vánoční vystoupení

11. 12. 2019

Také letos v adventním čase vystoupily vybrané děti v Domově s pečovatelskou službou na Jižní čtvrti. Pro seniory si připravily pásmo písní, básní a tanců. Dědečkové a babičky si s radostí společně s děrmi zazpívali známé vánoční koledy. Děti také předaly dárečky, keramické ozdoby na stromeček z naší školní keramické dílny a přáníčka, která vyráběly děti a paní vychovatelky.

Setkání to bylo opět dojemné a budeme se tešit na další návštěvu na jaře!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Vánoce na zámku

10. 12. a 12. 12. 2019

Děti ze žlutého a červeného oddělení navštívily tradiční výstavu Muzea Komenského "Vánoce na zámku". V dílničce si nazdobily vlastní baňku a od paní průvodkyně si vyslechly zajímavý výklad o vánočních tradicích v dobách minulých. Krásný byl tradiční Zbořilův betlém, kde děti hledaly dřevěnou postavičku samotného autora.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychvatelka ŠD

Čertovské odpoledne

9. 12. 2019

Pondělí 9. prosince bylo v naší družince plné čertů a čertic, našlo se však také několik andělů :) V každém oddělení byly vyhlášeny nejlepší masky, hříšníci slíbili, že se polepší a už jsme všichni tacovali na čertovské diskotéce v malé tělocvičně.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Vánoční salon

3. 12. a  5. 12. 2019

Děti ze zeleného a modrého oddělení navštívily tradiční akci SVČ Atlas a Bios "Vánoční salon". Nazdobily si perníček, vyrobily vánoční přáníčka a inspiraci načerpaly na krásné výstavě. Mohly si také zakoupit drobné rukodělné výrobky.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Pečení perníčků

27. 11., 3. 12., 4. 12. 2019

Děti ze zeleného, modrého a červeného oddělení zavítaly po roce do Gastrocentra Moravia, kde pro ně paní Avratová opět připravila těsto na pečení perníčků a rohlíčků.

Všechny děti s nadšením vykrajovaly, pokládaly na plechy a sledovaly, jak jejich výtvory zlátnou v troubě :) V družině jsme si na upečeném cukroví moc pochutnali!

Paní Avratové a Šimonkovi tímto děkujeme za sponzorský dar naší družince!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Kino listopad

29. 11. 2019

Také v měsíci listopadu jsme se vydali do kina Hvězda - tentokrát děti ze žlutého, zeleného a červeného oddělení.

Ovečka Shaun ve filmu pobavila nejen děti, ale i přítomné dospěláky :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Halloweenská diskotéka

6. 11. 2019

Ve středu 6. listopadu jsme si v družině užili parádní Halloweenskou diskotéku. Strašidelně vyzdobené třídy i tělocvična navodily tu správnou atmosféru a v rytmu hudby jsme protančili téměř celé odpoledne :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Podzimní družina

Září, říjen 2019

Během prvních dvou měsíců tohoto školního roku jsme v družince nezaháleli a s chutí tvořili. Naše třídy i chodby zdobí ježci, jablíčka, draci a další krásné výtvory. V galerii také uvidíte, jak trávíme čas na školním hřišti nebo v atriu.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Návštěva kina

25. 10. 2019

Poslední říjnový pátek navštívily děti z modrého a červeného oddělení kino Hvězda, kde zhlédly představení Lví král. Film se dětem moc líbil a před podzimními prázdninami je příjemně naladil :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Den otevřených dveří ve ŠD

19. 10. 2019

V tomto školním roce slaví naše škola 50. výročí svého založení. Do oslav tohoto významného jubilea se zapojila i školní družina, kde paní vychovatelky přichystaly dílníčku, kde se vyráběli ježci a také retrodružinku s ukázkou starých her, knih a dalších "retro" předmětů. V rámci branné výchovy bylo možné si vyzkoušet obvázat ruku, největší úspěch však sklidila stará razítka :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Dentální hygiena

17. 10. 2019

Ve čtvrtek 17. října naši družinu navštívily studentky zubního lékařství Univerzity Palackého v Olomouci. Dozvěděli jsme jaké a kolik máme zubů, nacvičili jsme správnou techniku čištění zubů a na závěr jsme vyzkoušeli "fialovou vodičku" na detekci zubního plaku, což nás všechny velmi pobavilo :)

Budoucím zubním lékařkám děkujeme za návštěvu a poutavý výklad!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Barevný týden

7. - 11. 10. 2019

Druhý říjnový týden byl v družině týdnem barevným. Letos jsme ke klasickým družinkovým barvám, červené, modré, zelené a žluté, přidali barvu bílou.

Většina dětí nosila poctivě každý den oblečení dané barvy a poděkování tedy patří i rodičům za perfektní spolupráci!

Na povedené fotografie se podívejte do naší galerie :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Den s kamarádem

19.9.2019

Celá družinka se i letos v září sešla na školním hřišti, kde si všechny děti zasportovaly se svými kamarády nebo rodiči. Akce s názvem "Den s kamarádem aneb Loučení s létem" se vydařila a neodradilo nás ani chladnější počasí.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Školní rok 2019-20

Akce ve školní družině ve školním roce 2019-20.

Hurá na prázdniny

26. 6. 2019

Poslední červnová středa patřila v naší družince soutěžnímu odpoledni, na kterém jsme vítali blížící se prázdniny. Protože venku bylo velmi horko, byly soutěže spojeny s vodou a všichni jsme se tudíž skvěle osvěžili!

Přejeme tímto všem dětem krásné prožití prázdnin, rodičům prima dovolenou a zároveň děkujeme za květiny a dárečky, které jsme od dětí dostaly!

Na všechny děti se budeme těšit opět v září :-)

Za všechny vychovatelky ....... Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Letní družinka

Květen, červen 2019

Ani v závěru školního roku jsme v družince nezaháleli. Tvořili jsme, sportovali na školním hřišti, hráli jsme si v atriu, navštěvovali nový altán na školní zahradě. Horká odpoledne jsme trávili na dekách ve stínu stromů a využili jsme i zahradní sprchu, která nás skvěle osvěžila.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Dětský den s žonglérem

3. 6. 2019

K oslavě dne dětí jsme si do naší sružiny pozvali pana Jiřího Sadilu s žonglérskou dílnou. Po ukázce všech pomůcek se děti rozběhly na jednotlivá stanoviště a mohly si vše vyzkoušet. Míčky, kuželky, balanční desky, šlapadla a mnoho dalšího. Největší úspěch měla bezesporu minikola.

Všem dětem se žonglérské odpoledne velmi líbilo a děkujeme tímto panu Sadilovi za skvělý program!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Vystoupení v Domově s pečovatelskou službou

28. 5. 2019

Poslední květnové úterý jsme se opět vypravili do Domova s pečovatelskou službou na Jižní čtvrti. S pásmem písní, básní a tanců jsme se snažili potěšit klienty tohoto domova a podle úžasných reakcí věříme, že se nám to povedlo. Na závěr jsme ještě předali krásné motýlky, které vyráběly děti z keramického kroužku.

V novém školním roce se opět budeme těšit na další návštěvu!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Odpoledne pro maminku

23. 5. 2019

Ve čtvrtek 23. května jsme v družince přivítali maminky a babičky, které měly možnost si společně s dětmi prohlédnout celou družinu. V jednotlivých odděleních si vyrobily záložku do knížky, zápich - srdce a také náramek nebo náhrdelník z korálků. Na terase si pak mohly vychutnat kávu, čaj a spoustu dobrot.

Za napečené či koupené laskominy maminkám děkujeme a budeme se těšit na další společné setkání :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Květnová návštěva kina

10. 5. 2019

V květnu se do kina Hvězda vypravila všechna oddělení naší družinky. Animovaný film "Jak vycvičit draka 3" měl u dětí velký úspěch!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Písničková abeceda

16. 4. 2019

V úterý 16. dubna do naší družiny zavítal pan Marek Soldán se svým hudebním pořadem "Písničková abeceda". Děti si zazpívaly oblíbené písničky, např. Dělání, Když se zamiluje kůň a spoustu dalších. Dozvěděly se také zajímavosti o kytaře a po celou dobu se dobře bavily.

Děkujeme za milou návštěvu!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Velikonoční salon

9. a 11. 4. 2019

Děti ze zeleného a žlutého odděleni navštívily v SVČ Atlas tradiční Velikonoční salon. Prohlédli jsme si výstavu tradičních řemesel, nazdobili a snědli perníčky a také zakoupili rukodělné výrobky.

Příjemně jsme se naladili na nadcházející Velikonoční svátky!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Vystoupení v Městském domě

2. 4. 2019

V úterý 2. dubna vystoupili žáci naší školy v Městském domě u příležitosti oslav životního jubilea 75letých občanů.

Půlhodinový program složený z písniček, tanců i hry na hudební nástroje se přítomným seniorům líbil a děti se dočkaly zaslouženého potlesku. Všem účinkujícím ještě jednou velmi děkujeme za reprezentaci naší školy!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Jarní tvoření

Březen, duben 2019

S příchodem teplejšího počasí jsme si začali naši družinku zdobit jarními motivy. Chodby i jednotlivé třídy jsou plné sněženek, tulipánů, čápů, kuřátek i zajíčků.

Nahlédněte k nám prostřednictvím této fotogalerie :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Hledání pokladu

4. 4. 2019

Studentky Střední pedagogické školy ukončily svoji praxi a s dětmi se rozloučily při hledání pokladu. Děti na školním hřišti hledaly fáborky v barvě duhy, plnily úkoly, až objevily schovaný poklad.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Hudební vystoupení

29. 3. 2019

Poslední březnový pátek nás v družině navštívili Bára a Matěj z 8. ročníku a představili dětem ze zeleného a žlutého oddělení hudební nástroje ukulele a housle. Zahráli moderní i lidové písně, děti si s radostí zazpívaly a na závěr si mohly vyzkoušet na tyto nástroje zahrát.

Našim starším spolužákům moc děkujeme za milou návštěvu a budeme se těšit na další setkání!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Pohybovky

20. 3. 2019

Kroužek pohybovek navštěvují naši nejmenší prvňáčci, kteří milují různé pohybové aktivity. Děti se v kroužku pod vedením paní vychovatelky Pokorné seznámí se základy atletiky, gymnastiky i míčových sportů. Ja jaře děti tráví svoji sportovní hodinu i venku na školním multifunkčním hřišti.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Březnová návštěva knihovny

20. 3. a 27. 3. 2019

V březnu zavítaly děti z červeného a zeleného oddělení do Městské knihovny na Palackého ulici, kde si pro ně paní knihovnice připravily výukový program "Cesta kolem světa".

Děti si zasoutěžily, dozvěděly spoustu nových informací a odnesly si i sladkou odměnu :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Den otevřených dveří

23. 3. 2019

Jako každý rok se i letos škola otevřela veřejnosti a děti i dospělí tak měli možnost navštívit všechny učebny, tělocvičnu a také školní družinu.

V naší družince si děti vyrobily slepičku pro velikonoční vajíčko a také zápich do květináče se zajíčkem. Budoucí školáci byli všichni moc šikovní a odnesli si krásné výrobky. Společně s rodiči a prarodiči si prošli celou družinu, dozvěděli se informace o jejím provozu a mohli si vyzkoušet i cvičení na gymballech.

Na všechny se budeme těšit v novém školním roce!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Otvírání řeky Bečvy chlebovými klíči

22. 3. 2019

V pátek 22. března se žluťásci a modrásci vydali otevírat řeku Bečvu. Emička s maminkou upekly krásný chlebový klíč, ostatní děti si přinesly suché pečivo nebo klíče vyřezané z bochníku chleba. Vyrobili jsme si i klíče papírové a přivítali společně jaro na řece Bečvě. Kačenky, rybky i děti byly spokojené :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Škola v přírodě Jelenovská

4. 3. - 8. 3. 2019

Na začátku března se žáci 2. až 5. ročníků vydali do Valašských Klobouků do hotelu Jelenovská. Dopoledne děti trávily se svými třídními učitelkami a panem učitelem, odpoledne již bylo v režii vychovatelek, které si pro děti připravily bohatý program. Vydali jsme se do Valašských Klobouků "hledat" historické památky, běhali jsme v okolí hotelu a plnili úkoly ve fáborkové bojovce a zašli jsme i do obce Lipina - třeťáci a páťáci se projeli na koních, druháci a čtvrťáci sportovali na místním fotbalovém hřišti. Poslední odpoledne jsem si udělali procházku lesem k Hložecké kapli a cestou zpět jsme stavěli domečky pro lesní skřítky.

Večerní program byl také pestrý - vybarvování mandal, hraní her, diskotéka v maskách, filmový večer.

Pobyt na Jelenovské jsme si všichni užili!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Westernový karneval

28. 2. 2019

"Indiáni ti se mají, celý den si jenom hrají, skáčou hejsa hopsasa, chytají se do lasa!" Tímto pokřikem jsme zahájili letošní Westernový karneval a rázem jsme se ocitli na Divokém západě plném indiánů a indiánek, kovbojů a kovbojek a taky zvířátek. Zatančili jsme si, zasoutěžili a společně s rodiči jsme si užili povedené karnevalové odpoledne!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Tvoření v novém roce

Leden, únor 2019

Ani v novém roce nezahálíme a tvoříme, abychom si naši družinku mohli pěkně vyzdobit. Naši zimní tvorbu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Pedagogická praxe u modrásků

Leden a únor 2019

Od začátku ledna probíhá v modrém oddělení u paní vychovatelky Tománkové pedagogická praxe studentek 3. ročníku Střední pedagogické školy.

Studentky si každý čtvrtek připraví pro děti zajímavé aktivity zaměřené k určitému tématu. V minulém týdnu to byli indiáni, kteří se objeví i na karnevalu školní družiny poslední únorový den :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Lednové filmové představení

31. 1. 2019

Poslední lednový den byl ve znamení pololetního vysvědčení a také návštěvy kina Hvězda. Děti ze žlutého, červeného a zeleného oddělní shlédly fantasy film Čarodějovy hodiny. Podle bouřlivého závěrečného potlesku se představení dětem velmi líbilo :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Gymbally a jóga

21. 1. 2019

Dnes si děti navštěvujíci kroužek gymballů a jógy opět skvěle protáhly těla na velkých míčích. V kroužku se děti seznámí i se základy jógy a relaxačních technik při hudbě.

Kroužek vede paní vychovatelka Tománková a je určen všem, kteří si rádi zacvičí v pomalejším tempu. Děti si při cvičení vždy navodí příjemný pocit a atmosféru.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Taneční maraton

17. 1. 2019

Vybrané děti se dnes zúčastnily Tanečního maratonu - soutěže o nejlepšího tanečníka naší družinky. Tanečním mistrem, podle kterého děti tančily, byl student střední pedagogické školy a v porotě usedly jeho krásné a milé spolužačky, které v letošním roce vykonávají praxi v modrém oddělení.

Děti podávaly skvělé výkony a porota neměla vůbec lehký úkol - musela vybrat skutečně ty nejzdatnější tanečníky. Pět nejlepších dětí si odneslo diplomy a drobné ceny. Vítězkou a královnou tanečního parketu školní družiny se stala Sárinka Navrátilová ze zeleňásků.

Gratulujeme a těšíme se na další podobnou soutěž v příštím roce!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Hrátky na sněhu

3. 1. 9. 1. 2019

V novém roce jsme zatím měli štěstí na sněhovou nadílku a užívali jsme si náš pobyt na školním hřišti stavěním sněhuláků, bobováním a koulováním.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Návštěva kina

21. 12. 2018

Poslední odpoledne v tomto kalendářním roce jsme s družinou navštívili přerovské kino Hvězda. Film "Yeti: Ledové dobrodružství" se všem dětem velmi líbil a zpříjemnil jim čas před očekávanými vánočními svátky.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Prosincová družinka

Prosinec 2018

I v předvánočním čase jsme v naší družince pilně tvořili - vánoční přáníčka, kapříky, zimní rukavice a ponožky, čerty a Mikuláše, vánoční řetězy, sněhuláky, koníky a spoustu dalšího. Jednotlivé třídy i chodby jsme si krásně vyzdobili. 

Samozřejmostí byl i pobyt venku na školním hřišti, kde se nám alespoň jednou poštěstilo hrát si se sněhem :) 

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Vánoční besídky

19. 12. a 20. 12. 2018

V posledním předvánočním týdnu jsme si v každém oddělení připravili vánoční besídku - pod stromečkem se objevily dárečky, ochutnávali jsme výborné cukroví od našich maminek a babiček, uvařili jsme si čaj, povídali o vánočních zvycích, zpívali koledy......

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Vystoupení pro seniory

18. 12. 2018

"......přinášíme Vám osm zvonků, trochu sněhu, zimy z venku...." - těmito slovy Emička ze žluťásků zahájila letošní vánoční vystoupení pro seniory v Domě s pečovatelskou službou na Jižní čtvrti. Básničky, písníčky, tanečky i koledy alespoň na chvíli zpříjemnily předvánoční čas všem přítomným babičkám a dědečkům a závěrečný "Štědrej večer nastal" si s námi s chutí zazpívali.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Vánoce na zámku

11. 12. a 12. 12. 2018

Děti ze zeleného a červeného oddělení navštívily v Muzeu Komenského tradiční komentovanou prohlídku "Vánoce na zámku". Prohlédly si Zbořilův betlém, krásně nazdobené živé vánoční stromečky a také výstavu hraček a stavebnic.

Ve výtvarné dílničce si pak každý vlastnoručně ozdobil skleněnou baňku.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Mikuláš v družině

6. 12. 2018

Mikuláš s andílkem a čertem dnes odpoledne zavítali do naší družinky. Připravili si pro děti zábavné úkoly a také sladkou odměnu. Zlobidla z naší družinky slíbila, že se určitě polepší, takže v pytli si čert letos nikoho neodnesl :)

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Vánoční salon

5. 12. 2018

Dnes "žluťásci" navštívili Vánoční salon v SVČ Atlas. Děti si prohlédly výstavku vánočních dekorací, nazdobily si perníčky a vyrobily si krásného andílka. Zároveň si mohly zakoupit krásné vánoční výrobky.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Pečení perníčků

27.11., 28.11., 4.12., 5.12.2018

Všechna oddělení naší družinky si vyzkoušela pečení vánočních perníčků ve firmě Gastrocentrum Moravia. Ve fotogalerii uvidíte, jak se dětem dařilo. Perníčky jsme již ochutnali a jsou výborné!

Za tento sponzorský dar děkujeme paní Martině Avratové, mamince prvňáčka Šimona z modrého oddělení.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Pedagogická praxe

Říjen a listopad 2018

Od začátku října probíhá v červeném oddělení praxe studentů GJB a SPgŠ v Přerově. V galerii můžete vidět, jaké aktivity si studenti pro naše děti připravili.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Veselý Halloween

31.10. a 1.11. 2018

Halloween byl v naší družince opravdu veselý! Děti měly krásné strašidelné masky a jelikož venku bylo stále teplo, užili jsme si soutěže na našem školním hřišti.

Ve čtvrtek 1.listopadu si děti ze 2. oddělení zatančily na strašidelné diskotéce, kterou pro ně připravili studenti z pedagogické školy.

                                                                          Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Návštěva knihovny

3.10. a 17.10.2018

"Zeleňásci" a "červeňásci" navštívili dětské oddělení Městské knihovny v Palackého ulici, kde se zúčastnili "Přírodovědného kvízu". Soutežili ve skupinkách, dozveděli se mnoho zajímavostí a společně strávili příjemné středeční odpoledne.

Celá družinka se těší do knihovny v březnu - měsíci knihy.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Barevný týden ve ŠD

8. - 12. 10. 2018

Tento týden byl ve školní družině ve znamení barev. Letos jsme k tradičním barvám naší družinky, žluté, červené, modré a zelené, přidali barvu hnědou

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o jednotlivých barvách, hráli jsme barevné hry a vnímali jsme barvy nejen v naší družince, ale také venku, kde se podzimní příroda krásně vybarvila.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Družina venku

1. - 12. 10. 2018

Využíváme krásného teplého počasí a každé odpoledne trávíme venku - na školním hřišti a také na hřištích v okolí školy. Nahlédněte, jak si venkovní aktivity užíváme.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Podzimní tvoření

1. - 11. 10. 2018

Také letos jsme se v naší družince pustili do podzimního tvoření. Ve fotogalerii se můžete podívat, jak jsme si školní družinu krásně podzimně vyzdobili.

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD

Prima den s medvědem

20. 9. 2018

Už téměř 3 týdny jsme zpět ve školních lavicích a také v naší družince. Ve čtvrtek 20. září byl tedy nejvyšší čas k rozloučení se s letními prázdninami. Všichni jsme si zasoutěžili na školním hřišti společně se svými plyšovými medvědy. Počasí bylo stále letní a odpoledne jsme si skvěle užili!

Bc. Hana Chlopčíková, vedoucí vychovatelka ŠD 

Školní rok 2018-19

Akce ve školní družině ve školním roce 2018-19.

Loučení se školou a družinou

22. 6. 2018 

S letošním školním rokem jsme se rozloučili vesele s klaunem Pepínem Prckem na našem multifunkčním hřišti. Zazpívali jsme si, zatančili a zasoutěžili jsme si, v pátek si zamáváme a hurá na prázdniny!

Ahoooooooj školo, ahooooooj družinko,  v září na shledanou!

„Nasedat, jedeme!“

13. 6. 2018

Odměnou za celoroční pěkné chování a nadstandartní aktivity ve ŠD byl dnešní výlet na Ranč Kostelany. Místo učení jsme se na celý den stali hrdiny Divokého Západu. Stříleli jsme lukem, házeli jsme tomahavkem a lasem, jezdili jsme na koni, soutěžili jsme mezi sebou, shlédli jsme westernové divadlo. Bylo nám skvěle, sluníčko nám svítilo, a nám se vše moc líbilo……

Vystoupení pro bývalé zaměstnance školy

4. 6. 2018 

…….zahrajeme na píšťaly, abyste se usmívali…….

 V pondělí 4. června potěšily děti z kroužku „Zpíváme s kytarou“ bývalé paní učitelky a pány učitele svým pěvecko - tanečním vystoupením. Velký úspěch sklidil závěrečný tanec na písničku od Lady Gaga. Zpívat a tančit nás prostě baví…….

Exkurze v HZS

29. 5. 2018

„HOŘÍ, HOŘÍ, HOŘÍ!“  Dnes jsme se vydali na exkurzi do Hasičského záchranného sboru v Přerově. Měli jsme možnost si prohlédnout moderní hasičskou techniku a veškeré vybavení hasičů. Z poutavého výkladu jsme usoudili, že nemají vůbec lehkou práci a že zachraňují stejně jako zdravotníci lidské životy. Mnozí z náš se už vidí budoucími hasiči!

Bezpečný pes

23. 5. 2018

S týmem Kynologického servisu jsme se seznámili již v loňském roce. Zopakovali jsme si stavbu psího těla, psí mimiku a naučili jsme se rozpoznat psí varovné signály. Řešili jsme konkrétní situace ze života, do kterých bychom se mohli dostat, jak se máme chránit v případě útoku cizího agresivního psa. Vyškolení lektoři nám předali spoustu informací, děkujeme!

 

Vystoupení v DPS Jižní čtvrť

17. 5. 2018

Letos již podruhé jsme navštívili Dům s pečovatelskou službou na Jižní čtvrti, abychom svým vystoupením potěšili staré babičky a dědečky a zpříjemnili jim jejich den. U příležitosti Dne matek jsme zazpívali, přednesli pěkné básničky, zahráli na hudební nástroje a zatančili. Dostalo se nám velké pochvaly, sladké odměny a spatřili jsme v očích zalesknutí…….

Den matek ve ŠD

15. 5. 2018

…….“Svět je nejhezčí, když má máma svátek, když je měsíc máj“…….na svátek maminek jsme se pečlivě připravovali. Vyrobili jsme jim krásná přáníčka, modrásci vypěstovali fialky a žluťásci si pro své maminky připravili vystoupení plné písniček, básniček a tanečků. Prý se nám moc povedlo a našim maminkám jsme udělali velkou radost! Podívejte se!

Slet malých čarodějnic a čarodějů

26. 4. 2018

V jednotlivých odděleních jsme se dnes seznámili s tradicí Pálení čarodějnic, pak jsme se převlékli do kostýmů a na čarodějnice jsme si zahráli. Soutěžili jsme celkem v 9 disciplínách, za splnění jsme dostávali do kartiček razítka a ty jsme ve třídě vyměnili za sladkou odměnu. My, žluťásci jsme si navíc pochutnali na muffinkách, které nám upekla hodná Emiččina maminka. Moc děkujeme!!!

Lotrando a Zubejda

23. 3. 2018

……Pod dubem, za dubem, tam si na tě počíháme…….tuto a mnohé další známé písničky jsme slyšeli na divadelním představení v GJB a SPgŠ, kde nás pozvaly studentky, které v naší ŠD celý rok praktikovaly.
Pohádka se nám moc líbila, krásné kostýmy, kulisy, herci s námi komunikovali a vtahovali nás do děje. Děkujeme a těšíme se na další pohádku v příštím roce!

EVVO kurz „Koření známé a neznámé“

11. 4. 2018

Již popáté my, žluťásci, jsme se zúčastnili ekologického kurzu v SVČ Atlas a Bios. Dostalo se nám mnoho zajímavých informací o koření. Už víme, odkud se k nám přivezlo a jak působí na naše zdraví.
Poznávali jsme jednotlivé druhy koření a naše znalosti jsme si prověřili v testu.
Jsme zase o kus chytřejší!

Otvírání řeky Bečvy chlebovými klíči

21. 3. a 28. 3. 2018 

……..Zamykám, odmykám Bečvu na dva zámky, jaro je, teplo je, ptáci už jsou zpátky…… Otevřeli jsme řeku Bečvu chlebovými klíči, nakrmili jsme kačeny a ryby a přivítali jsme jaro. „Sláva, tralala, zima už je za náma“…….

Velikonoční salon

21. 3. 2018 

……Veliko – kokoko - Velikonoce…………navštívili jsme středisko volného času ATLAS a BIOS. Prohlédli jsme si výstavu velikonočních tradic a ukázky řemesel, nazdobili a ihned jsme ochutnali velikonoční perníčky.

Byli jsme moc šikovní při výrobě zajíčků, podívejte se!

 

Zvířátkový bál

15. 3. 2018

Dnes jsme za zvířátky nemuseli do ZOO, stačilo otevřít dveře družinkové tělocvičny a potkali jsme plno koček, pejsků, medvědů, pávů, berušek, motýlů a jiných zvířátek. V tematicky vyzdobené tělocvičně jsme si společně zatančili a zasoutěžili spolu s našimi šikovnými studentkami. Program se nám velmi líbil!

Křeslo pro hosta

13. 3. 2018

Dnes jsme mezi námi přivítali pana Marka Soldána, který přišel do naší ŠD s kytarou a svým hudebním programem nazvaným „Písničková abeceda“ Na vylosovaná písmenka jsme zpívali známé písně, např. Datel, Narozeninová, Když se zamiluje kůň nebo Lízátko. Program se nám líbil a už se těšíme na další setkání s písničkami s vánoční tematikou…..

Za zvířaty kolem světa

12. 3. 2018

Dnes se již počtvrté zúčastnili naši „žluťásci“ ekologického kurzu ve SVČ Atlas a Bios. Pracovali ve skupinkách a přiřazovali k jednotlivým světadílům zvířata, která tam žijí. Dalším úkolem bylo přiřadit tvrzení napsaná na lístečcích ke kontinentům tak, aby byla pravdivá. Nebylo to vůbec jednoduché, ale všichni byli mooooc šikovní!!!

Návštěva knihovny

7. 3., 14. 3., 21. 3., 28. 3. 2018

Že je březen měsíc knihy a čtenářů, to dobře víme. Proto jsme rádi využili nabídky děts. oddělení Městské knihovny v Palackého ulici zúčastnit se zábavného kvízu na téma „Pravěk“. Ve skupinkách jsme si změřili své znalosti o době dávno minulé a zjistili jsme, že toho víme docela dost a zasloužili jsme si sladkou odměnu. Bylo to hodně zajímavé odpoledne! Děkujeme, přijdeme zase!

Talentmánie

1.2. 2018  

Nejen v televizi, ale i v naší ŠD proběhla TALENTMÁNIE. Celý týden jsme se poctivě připravovali, a tak za zavřenými dveřmi jednotlivých barevných oddělení se zpívalo, tančilo, hrálo na hudební nástroje, kreslilo, tvořilo….Do poroty tentokrát zasedly studentky jako talentované celebrity a tř. učitelka našich druháků. Všichni jsme byli moc šikovní, ale vavříny si odnesli: Tereza Gaborová – zpěv s vlastním doprovodem, Kristýna Naďová, Natálka Pospíšilová a Emily Branžovská – tanec, Eliška Janků – hra na klávesy. Všem moc gratulujeme!

ZUMBA FITNESS

18. 1. 2018   

…….Sportem ku zdraví…..zúčastnili jsme se již 6. ročníku soutěže mezi ŠD Želatovská a ŠD Svisle ZUMBA FITNESS. Letos nás hezky přivítali naši protihráči na své domácí půdě. Všichni jsme se pořádně zapotili, ale stálo to za to! Odnesli jsme si vítězství v obou kategoriích: mladší patřilo Sárince Navrátilové ze 2. třídy a ve starší kategorii suverénně zvítězila Terezka Gaborová ze 4. tř. Mezi další oceněné patří: Marie Škrášková, Anna Charouzová, Emily Branžovská a Darina Pavlíčková.

Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší ŠD!

Posezení u stromečku

21. 12. 2017 

……….Vánoce, Vánoce přicházejí………..předposlední den před odchodem na vánoční prázdniny jsme ve všech odděleních poseděli u stromečku, zpívali a poslouchali jsme koledy, rozdávali jsme si drobné dárečky a zažili jsme milá překvapení. Na svých „vánočních dýcháncích jsme popíjeli voňavý čaj, pochutnávali jsme si na cukroví, které nám přichystaly naše báječné maminky a babičky. Čekají nás vytoužené vánoční prázdniny………..

Vystoupení pro seniory

19. 12. 2017

Dnes jsme my, děti z hudebního kroužku „Zpíváme s kytarou“ vystoupili v Domě s pečovatelskou službou na Jižní čtvrti s bohatým programem básniček, písniček, tanečků a vánočních koled. Naše vystoupení se babičkám a dědečkům moc líbilo, byli jsme odměněni nejen mohutným potleskem a slzičkami dojetí, ale i sladkými odměnami. Rádi jsme starým lidem udělali před Vánocemi alespoň malou radost……

 

Mikulášování ve ŠD

7. 12. 2017

……Mik Miku Mik Miku Mikuláš přišel s čertem na koláč…….Přišli všichni, i s anděly, navštívili naši družinku, pochválili i pokárali, ale „zlobivce“ jsme čertovi d pekla odnést nedovolili………slíbili totiž, že se polepší! Plnili jsme zábavné úkoly, za které jsme dostávali razítka na kartičky. Moc se nám to líbilo!

SVČ ATLAS a BIOS

7. 12. 2017

Dnes jsme my, “žluťásci“ již potřetí navštívili SVČ BIOS ekologický kurz s názvem „Jak Slunce ovlivňuje život na Zemi“. Už víme, proč se střídá den a noc, proč máme čtyři roční období, proč bez Slunce by na Zemi nemohl být život. Další nové informace si ukládáme do hlavy jako do šuplíku……J

Čertovská diskotéka

5. 12. 2017

…….Kdysi čerti rohatí světem chodili, naváděli zlobivce, aby zlobili……my jsme taky trochu více zlobili, vždyť škola a družinka byla dnes plná čertů! Zazpívali jsme si, zatančili a bylo moc veselo!

Vánoční salon

4. 12. 2017

Dnes naši „červeňásci“ navštívili SVČ Atlas, kde byl uspořádán Vánoční salon. Obdivovali výstavuvánočních výrobků od drobných řemeslníků, zdobili perníčky, na kterých si hned pochutnali a vyrobili si vánoční přáníčka pro své nejbližší. Odcházeli mooooc vánočně naladěni!!!!!

……Na té naše Hané, só tam bochte slané……..

23. 11. a 30. 11. 2017

Navštívili jsme muzeum – dětský animační program „Lidové zvyky na Hané“. Ocitli jsme se ve světě správných Hanáků, povídali jsme si o hanáckých tradicích, zvycích, krojích, o životě dětí na Hané, jejich hrách, písničkách, dobrotách, získali jsme badatelský list a moc se nám program líbil!

Ježkův rok

27. 11. 2017 

Co dělá ježek na jaře, v létě, na podzim a v zimě? Čím se živí? Kolik druhů ježků u nás žije? Na tyto a další otázky jsme dostali odpovědi v Ornitologické stanici Přerov na výukovém programu s názvem „Ježkův rok“. Na vlastní oči jsme viděli živého ježka, kterého jsme si mohli „pohladit“ :) !

Ekologický kurz v SVČ BIOS

15. 11. 2017

Dnes jsme se zúčastnili 2. EKO kurzu v SVČ ATLAS a BIOS s názvem „Ekologie živočichů měst a vesnic“. Tento seminář nás seznámil s životem a vztahem člověka ke zvířatům a jejich vzájemnému soužití. Víme, co je potravinový řetězec, kde a jaká zvířata mohou žít ve městech. Získali jsme spoustu zajímavých informací, za které děkujeme!

Strašidel se nebojíme

25. 10. a 2.11. 2017

……Bububu, bububu, jednou tam a jednou tu…….Strašidel se nebojíme, že žádná nejsou, dobře víme….. Náš Halloween byl vtipný, veselý, zatančili jsme si, zasoutěžili se studentkami. Podívejte se!

O zvířatech se zvířaty

18. 10. 2017 

Máme rádi zvířátka, proto jsme využili nabídky SVČ ATLAS a BIOS a přihlásili jsme se do ekologického kurzu. Dnes jsme zblízka poznali křečky, morčata, činčily, zakrslé králíčky, pozorovali jsme hady a pavouky. Dozvěděli jsme se, jaký mají zvířata sluch, co ke svému životu potřebují a jak máme o ně pečovat. Jsme zase o kus chytřejší……

Barevný týden ve ŠD

9. 10. – 13. 10. 2017 

Tento týden proběhl ve znamení barev. Vylosovali jsme si na každý den jinou a naše hodné maminky nám pak přizpůsobily oblečení těmto barvičkám. Moc se nám to líbilo, zářila celá naše družinka.

Seznámili jsme se se symbolikou jednotlivých barev, hráli jsme barevné hry, naučili jsme se „Barevnou písničku“. Uvědomili jsme si, jak je svět kolem nás krásně barevný………..

 

„Prima den s medvědem“

27. 9. 2017 

Díky nepříznivému počasí jsme se až dnes mohli rozloučit s prázdninami, a to netradičním způsobem, každý se svým oblíbeným medvědem. Prověřili jsme si, jak jsme hbití, obratní a rychlí. Byli jsme všichni moooc šikovní, podívejte se!

Přivítání prvňáčků

4. 9. 2017

…………Zpívejme si, zpívejme a mějme se rádi, s písničkou je veseleji, věřte, kamarádi…….. Přivítali jsme nové prvňáčky, na které jsme se už všichni těšili. Přáli bychom si, aby se jim u nás líbilo. Všichni jsme tu kamarádi!

Školní rok 2017-18

Kontakty

Základní škola Přerov, Svisle 13
Svisle 13, 750 02 Přerov

Sekretariát
Skopalová Jitka
tel.: 581 701 811
skola@zssvisle.cz
Datová schránka: y48ut8e

Školní družina
tel.: 733 257 397
tel.: 581 701 817

Školní jídelna
Iva Hošťálková
tel.: 581 207 165

ESF EU MŠMT OPVK EU strukturální a investiční fondy