Aktivity

Rozloučení se školní rokem

21. a 22. 6. 2023 se první a druhé třídy loučily na školní hřišti se školním rokem. Na hřišti se sešlo mnoho rodičů a dětí. Na programu byly kvízy, netradiční sportovní aktivity a oblíbené opékání špekáčků. Do sportování se zapojili s velkým nadšením děti a jejich rodiče. Domů všichni odcházeli s úsměvem a malou odměnou v kapse.

Krásné prázdniny vám přejí děti a paní učitelky z 1. a 2. tříd

Mgr. Lenka Macečková

70 let profesionálních hasičů v Přerově

21. 6. 2023 se některé třídy z naší školy zúčastnily akce pořádané přerovskými hasiči. Nejen na náměstí TGM, ale i u řeky Bečvy mohly vidět techniku hasičů a hasičské čluny. Největším tahákem pro děti byl hasičský tank. Mimo jiné se děti mohly zúčastnit her, malování a ověřit si své znalosti mimořádných událostí. Zajímavé byly také praktické ukázky zásahu hasičů. Děti odcházely s nadšením a těší se na další podobné akce.

H. Krumpová a L. Macečková

Spolupráce s knihovnou

Ve čtvrtek 8. června navštívili naši čtvrťáci Městskou knihovnu v Přerově. Žáci se zúčastnili výtvarného workshopu pod názvem Já jako malíř. Setkali se zde s mladou přerovskou malířkou Annou Němec Sypěnovou, která jim představila svoji tvorbu a vysvětlila jim, co všechno musí malíř udělat dříve, než se jeho díla objeví na výstavě. Následně dětem předvedla jednu z výtvarných technik, kdy lze umělecké dílo vytvořit pomocí pravítka a pastelek jen zesilováním a zeslabováním barevných čar. Každý žák si poté vytvořil vlastní originální obrázek podle své fantazie. Vznikla tak zcela originální dílka, která odrážela osobnost svých tvůrců.

Mgr. Ivana Rytířová

Vítáme prázdniny

V pátek 16. 6. si členové žákovského parlamentu připravili pro žáky 1. stupně dopoledne plné pohybu, zábavy i poučení. Na mnoha stanovištích v prostorách školní zahrady a hřiště si děti vyzkoušely své znalosti i dovednosti, ale hlavně si mohly hrát a aktivně se bavit – řešit kvízy, poznávat rostliny, zvládat sportovní činnosti, překážkové dráhy apod. (viz fotogalerie). Na závěr je čekaly i malé odměny.

Tato akce se konala již potřetí a parlamenťáci si ji velmi oblíbili, stejně jako děti a pedagogové z 1. stupně. A tak už se těšíme, jak budeme prázdniny vítat i příští rok!

Ing. Dagmar Odradovcová

foto

Přebor škol v šachu – školní kolo

Ve středu 14. června proběhlo školní kolo přeboru škol v šachu. Třetí místo obsadil Štěpán Koryčan z 9. A a stříbrnou medaili vybojoval Vít Vařák z 8. A a vítězkou turnaje se stala Jana Procházková ze 7. B. Ti nejlepší pojedou v úterý 20. června reprezentovat naši školu do Olomouce.

Ing. Adam Effenberger 
EU strukturální a investiční fondy

Kontakty

Základní škola Přerov, Svisle 13
Svisle 13, 750 02 Přerov

Sekretariát
Skopalová Jitka
tel.: 581 701 811
skola@zssvisle.cz
Datová schránka: y48ut8e

Školní družina
tel.: 733 257 397
tel.: 581 701 817

Školní jídelna
Michaela Doleželová
tel.: 581 207 165

ESF EU MŠMT OPVK Rodiče vítáni