Akce školní družiny

Loučení se školou a družinou

22. 6. 2018 

S letošním školním rokem jsme se rozloučili vesele s klaunem Pepínem Prckem na našem multifunkčním hřišti. Zazpívali jsme si, zatančili a zasoutěžili jsme si, v pátek si zamáváme a hurá na prázdniny!

Ahoooooooj školo, ahooooooj družinko,  v září na shledanou!

„Nasedat, jedeme!“

13. 6. 2018

Odměnou za celoroční pěkné chování a nadstandartní aktivity ve ŠD byl dnešní výlet na Ranč Kostelany. Místo učení jsme se na celý den stali hrdiny Divokého Západu. Stříleli jsme lukem, házeli jsme tomahavkem a lasem, jezdili jsme na koni, soutěžili jsme mezi sebou, shlédli jsme westernové divadlo. Bylo nám skvěle, sluníčko nám svítilo, a nám se vše moc líbilo……

Vystoupení pro bývalé zaměstnance školy

4. 6. 2018 

…….zahrajeme na píšťaly, abyste se usmívali…….

 V pondělí 4. června potěšily děti z kroužku „Zpíváme s kytarou“ bývalé paní učitelky a pány učitele svým pěvecko - tanečním vystoupením. Velký úspěch sklidil závěrečný tanec na písničku od Lady Gaga. Zpívat a tančit nás prostě baví…….

Exkurze v HZS

29. 5. 2018

„HOŘÍ, HOŘÍ, HOŘÍ!“  Dnes jsme se vydali na exkurzi do Hasičského záchranného sboru v Přerově. Měli jsme možnost si prohlédnout moderní hasičskou techniku a veškeré vybavení hasičů. Z poutavého výkladu jsme usoudili, že nemají vůbec lehkou práci a že zachraňují stejně jako zdravotníci lidské životy. Mnozí z náš se už vidí budoucími hasiči!

Bezpečný pes

23. 5. 2018

S týmem Kynologického servisu jsme se seznámili již v loňském roce. Zopakovali jsme si stavbu psího těla, psí mimiku a naučili jsme se rozpoznat psí varovné signály. Řešili jsme konkrétní situace ze života, do kterých bychom se mohli dostat, jak se máme chránit v případě útoku cizího agresivního psa. Vyškolení lektoři nám předali spoustu informací, děkujeme!

 

Vystoupení v DPS Jižní čtvrť

17. 5. 2018

Letos již podruhé jsme navštívili Dům s pečovatelskou službou na Jižní čtvrti, abychom svým vystoupením potěšili staré babičky a dědečky a zpříjemnili jim jejich den. U příležitosti Dne matek jsme zazpívali, přednesli pěkné básničky, zahráli na hudební nástroje a zatančili. Dostalo se nám velké pochvaly, sladké odměny a spatřili jsme v očích zalesknutí…….

Den matek ve ŠD

15. 5. 2018

…….“Svět je nejhezčí, když má máma svátek, když je měsíc máj“…….na svátek maminek jsme se pečlivě připravovali. Vyrobili jsme jim krásná přáníčka, modrásci vypěstovali fialky a žluťásci si pro své maminky připravili vystoupení plné písniček, básniček a tanečků. Prý se nám moc povedlo a našim maminkám jsme udělali velkou radost! Podívejte se!

Slet malých čarodějnic a čarodějů

26. 4. 2018

V jednotlivých odděleních jsme se dnes seznámili s tradicí Pálení čarodějnic, pak jsme se převlékli do kostýmů a na čarodějnice jsme si zahráli. Soutěžili jsme celkem v 9 disciplínách, za splnění jsme dostávali do kartiček razítka a ty jsme ve třídě vyměnili za sladkou odměnu. My, žluťásci jsme si navíc pochutnali na muffinkách, které nám upekla hodná Emiččina maminka. Moc děkujeme!!!

Lotrando a Zubejda

23. 3. 2018

……Pod dubem, za dubem, tam si na tě počíháme…….tuto a mnohé další známé písničky jsme slyšeli na divadelním představení v GJB a SPgŠ, kde nás pozvaly studentky, které v naší ŠD celý rok praktikovaly.
Pohádka se nám moc líbila, krásné kostýmy, kulisy, herci s námi komunikovali a vtahovali nás do děje. Děkujeme a těšíme se na další pohádku v příštím roce!

EVVO kurz „Koření známé a neznámé“

11. 4. 2018

Již popáté my, žluťásci, jsme se zúčastnili ekologického kurzu v SVČ Atlas a Bios. Dostalo se nám mnoho zajímavých informací o koření. Už víme, odkud se k nám přivezlo a jak působí na naše zdraví.
Poznávali jsme jednotlivé druhy koření a naše znalosti jsme si prověřili v testu.
Jsme zase o kus chytřejší!

Otvírání řeky Bečvy chlebovými klíči

21. 3. a 28. 3. 2018 

……..Zamykám, odmykám Bečvu na dva zámky, jaro je, teplo je, ptáci už jsou zpátky…… Otevřeli jsme řeku Bečvu chlebovými klíči, nakrmili jsme kačeny a ryby a přivítali jsme jaro. „Sláva, tralala, zima už je za náma“…….

Velikonoční salon

21. 3. 2018 

……Veliko – kokoko - Velikonoce…………navštívili jsme středisko volného času ATLAS a BIOS. Prohlédli jsme si výstavu velikonočních tradic a ukázky řemesel, nazdobili a ihned jsme ochutnali velikonoční perníčky.

Byli jsme moc šikovní při výrobě zajíčků, podívejte se!

 

Zvířátkový bál

15. 3. 2018

Dnes jsme za zvířátky nemuseli do ZOO, stačilo otevřít dveře družinkové tělocvičny a potkali jsme plno koček, pejsků, medvědů, pávů, berušek, motýlů a jiných zvířátek. V tematicky vyzdobené tělocvičně jsme si společně zatančili a zasoutěžili spolu s našimi šikovnými studentkami. Program se nám velmi líbil!

Křeslo pro hosta

13. 3. 2018

Dnes jsme mezi námi přivítali pana Marka Soldána, který přišel do naší ŠD s kytarou a svým hudebním programem nazvaným „Písničková abeceda“ Na vylosovaná písmenka jsme zpívali známé písně, např. Datel, Narozeninová, Když se zamiluje kůň nebo Lízátko. Program se nám líbil a už se těšíme na další setkání s písničkami s vánoční tematikou…..

Za zvířaty kolem světa

12. 3. 2018

Dnes se již počtvrté zúčastnili naši „žluťásci“ ekologického kurzu ve SVČ Atlas a Bios. Pracovali ve skupinkách a přiřazovali k jednotlivým světadílům zvířata, která tam žijí. Dalším úkolem bylo přiřadit tvrzení napsaná na lístečcích ke kontinentům tak, aby byla pravdivá. Nebylo to vůbec jednoduché, ale všichni byli mooooc šikovní!!!

Návštěva knihovny

7. 3., 14. 3., 21. 3., 28. 3. 2018

Že je březen měsíc knihy a čtenářů, to dobře víme. Proto jsme rádi využili nabídky děts. oddělení Městské knihovny v Palackého ulici zúčastnit se zábavného kvízu na téma „Pravěk“. Ve skupinkách jsme si změřili své znalosti o době dávno minulé a zjistili jsme, že toho víme docela dost a zasloužili jsme si sladkou odměnu. Bylo to hodně zajímavé odpoledne! Děkujeme, přijdeme zase!

Talentmánie

1.2. 2018  

Nejen v televizi, ale i v naší ŠD proběhla TALENTMÁNIE. Celý týden jsme se poctivě připravovali, a tak za zavřenými dveřmi jednotlivých barevných oddělení se zpívalo, tančilo, hrálo na hudební nástroje, kreslilo, tvořilo….Do poroty tentokrát zasedly studentky jako talentované celebrity a tř. učitelka našich druháků. Všichni jsme byli moc šikovní, ale vavříny si odnesli: Tereza Gaborová – zpěv s vlastním doprovodem, Kristýna Naďová, Natálka Pospíšilová a Emily Branžovská – tanec, Eliška Janků – hra na klávesy. Všem moc gratulujeme!

ZUMBA FITNESS

18. 1. 2018   

…….Sportem ku zdraví…..zúčastnili jsme se již 6. ročníku soutěže mezi ŠD Želatovská a ŠD Svisle ZUMBA FITNESS. Letos nás hezky přivítali naši protihráči na své domácí půdě. Všichni jsme se pořádně zapotili, ale stálo to za to! Odnesli jsme si vítězství v obou kategoriích: mladší patřilo Sárince Navrátilové ze 2. třídy a ve starší kategorii suverénně zvítězila Terezka Gaborová ze 4. tř. Mezi další oceněné patří: Marie Škrášková, Anna Charouzová, Emily Branžovská a Darina Pavlíčková.

Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší ŠD!

Posezení u stromečku

21. 12. 2017 

……….Vánoce, Vánoce přicházejí………..předposlední den před odchodem na vánoční prázdniny jsme ve všech odděleních poseděli u stromečku, zpívali a poslouchali jsme koledy, rozdávali jsme si drobné dárečky a zažili jsme milá překvapení. Na svých „vánočních dýcháncích jsme popíjeli voňavý čaj, pochutnávali jsme si na cukroví, které nám přichystaly naše báječné maminky a babičky. Čekají nás vytoužené vánoční prázdniny………..

Vystoupení pro seniory

19. 12. 2017

Dnes jsme my, děti z hudebního kroužku „Zpíváme s kytarou“ vystoupili v Domě s pečovatelskou službou na Jižní čtvrti s bohatým programem básniček, písniček, tanečků a vánočních koled. Naše vystoupení se babičkám a dědečkům moc líbilo, byli jsme odměněni nejen mohutným potleskem a slzičkami dojetí, ale i sladkými odměnami. Rádi jsme starým lidem udělali před Vánocemi alespoň malou radost……

 

Mikulášování ve ŠD

7. 12. 2017

……Mik Miku Mik Miku Mikuláš přišel s čertem na koláč…….Přišli všichni, i s anděly, navštívili naši družinku, pochválili i pokárali, ale „zlobivce“ jsme čertovi d pekla odnést nedovolili………slíbili totiž, že se polepší! Plnili jsme zábavné úkoly, za které jsme dostávali razítka na kartičky. Moc se nám to líbilo!

SVČ ATLAS a BIOS

7. 12. 2017

Dnes jsme my, “žluťásci“ již potřetí navštívili SVČ BIOS ekologický kurz s názvem „Jak Slunce ovlivňuje život na Zemi“. Už víme, proč se střídá den a noc, proč máme čtyři roční období, proč bez Slunce by na Zemi nemohl být život. Další nové informace si ukládáme do hlavy jako do šuplíku……J

Čertovská diskotéka

5. 12. 2017

…….Kdysi čerti rohatí světem chodili, naváděli zlobivce, aby zlobili……my jsme taky trochu více zlobili, vždyť škola a družinka byla dnes plná čertů! Zazpívali jsme si, zatančili a bylo moc veselo!

Vánoční salon

4. 12. 2017

Dnes naši „červeňásci“ navštívili SVČ Atlas, kde byl uspořádán Vánoční salon. Obdivovali výstavuvánočních výrobků od drobných řemeslníků, zdobili perníčky, na kterých si hned pochutnali a vyrobili si vánoční přáníčka pro své nejbližší. Odcházeli mooooc vánočně naladěni!!!!!

……Na té naše Hané, só tam bochte slané……..

23. 11. a 30. 11. 2017

Navštívili jsme muzeum – dětský animační program „Lidové zvyky na Hané“. Ocitli jsme se ve světě správných Hanáků, povídali jsme si o hanáckých tradicích, zvycích, krojích, o životě dětí na Hané, jejich hrách, písničkách, dobrotách, získali jsme badatelský list a moc se nám program líbil!

Ježkův rok

27. 11. 2017 

Co dělá ježek na jaře, v létě, na podzim a v zimě? Čím se živí? Kolik druhů ježků u nás žije? Na tyto a další otázky jsme dostali odpovědi v Ornitologické stanici Přerov na výukovém programu s názvem „Ježkův rok“. Na vlastní oči jsme viděli živého ježka, kterého jsme si mohli „pohladit“ :) !

Ekologický kurz v SVČ BIOS

15. 11. 2017

Dnes jsme se zúčastnili 2. EKO kurzu v SVČ ATLAS a BIOS s názvem „Ekologie živočichů měst a vesnic“. Tento seminář nás seznámil s životem a vztahem člověka ke zvířatům a jejich vzájemnému soužití. Víme, co je potravinový řetězec, kde a jaká zvířata mohou žít ve městech. Získali jsme spoustu zajímavých informací, za které děkujeme!

Strašidel se nebojíme

25. 10. a 2.11. 2017

……Bububu, bububu, jednou tam a jednou tu…….Strašidel se nebojíme, že žádná nejsou, dobře víme….. Náš Halloween byl vtipný, veselý, zatančili jsme si, zasoutěžili se studentkami. Podívejte se!

O zvířatech se zvířaty

18. 10. 2017 

Máme rádi zvířátka, proto jsme využili nabídky SVČ ATLAS a BIOS a přihlásili jsme se do ekologického kurzu. Dnes jsme zblízka poznali křečky, morčata, činčily, zakrslé králíčky, pozorovali jsme hady a pavouky. Dozvěděli jsme se, jaký mají zvířata sluch, co ke svému životu potřebují a jak máme o ně pečovat. Jsme zase o kus chytřejší……

Barevný týden ve ŠD

9. 10. – 13. 10. 2017 

Tento týden proběhl ve znamení barev. Vylosovali jsme si na každý den jinou a naše hodné maminky nám pak přizpůsobily oblečení těmto barvičkám. Moc se nám to líbilo, zářila celá naše družinka.

Seznámili jsme se se symbolikou jednotlivých barev, hráli jsme barevné hry, naučili jsme se „Barevnou písničku“. Uvědomili jsme si, jak je svět kolem nás krásně barevný………..

 

„Prima den s medvědem“

27. 9. 2017 

Díky nepříznivému počasí jsme se až dnes mohli rozloučit s prázdninami, a to netradičním způsobem, každý se svým oblíbeným medvědem. Prověřili jsme si, jak jsme hbití, obratní a rychlí. Byli jsme všichni moooc šikovní, podívejte se!

Přivítání prvňáčků

4. 9. 2017

…………Zpívejme si, zpívejme a mějme se rádi, s písničkou je veseleji, věřte, kamarádi…….. Přivítali jsme nové prvňáčky, na které jsme se už všichni těšili. Přáli bychom si, aby se jim u nás líbilo. Všichni jsme tu kamarádi!

Školní rok 2017-18

Letní slavnost

21. 6. 2017

…….léto mám rád, můžu si na louce hrát…..i my máme léto rádi, moc se těšíme na vytoužené 2 měsíce volna…. Rozloučili jsme se s naší družinkou na „Letní slavnosti“, zatančili jsme si, zaskotačili jsme si, dobře jsme se občerstvili a teď už hurá na prázdniny!!!

Dětský den

1. 6. 2017

Na závěr roku se vždy těšíme. Užili jsme si krásného odpoledne se zajímavými soutěžními disciplínami: skákání po žebříku, slalom s přenášením vody, přetahování lanem, skákání v barevných pytlích.  Za prvenství jsme získávali razítka, které jsme na závěr proměnili v hezké odměny. Podívejte se!

Vystoupení pro bývalé učitele

29. 5. 2017

……………“To je dobře, že jste přišli kouknout na ta zlobidla“…………. několika písničkami, hezkými básničkami, hrou na hudební nástroje a tanečním vystoupením jsme přišli potěšit bývalé paní učitelky, učitele, paní vychovatelky, kteří se každoročně ke konci školního roku scházejí v naší škole, aby si popovídali a zavzpomínali na léta působení v naší krásné školičce.

Naše vystoupení se jim moc líbilo, podívejte se!

Exkurze k Městské policii

24. 5. 2017 

Dnes jsme se my, „žluťásci“, zúčastnili výukového programu Městské policie Přerov s názvem „Bezpečně doma i venku“. Na interaktivní tabuli jsme plnili úkoly zaměřené na silniční provoz, přecházení vozovky a bezpečný pohyb kolem silnice. V jednom příběhu jsme se dozvěděli, co je a není správné, jaké nám hrozí nebezpečí při nedodržování pravidel, či jak se správně a bezpečně máme orientovat v silničním provozu. Za svou snahu a pěkné chování jsme si mohli zapůjčit vybavení policistů, např. čepici, obušek a pouta.

Děkujeme za pěknou akci!

Nasedat, jedeme…..

23. 5. 2017 

Dnes získali nejlepší z nás odměnu  - výlet na hrad Šternberk s programem „Tajemný hrad Harryho Pottera“. Celý rok jsme se těšili a snažili jsme se nezlobit, abychom si výlet zasloužili, protože všichni najednou jet nemohli. Celým hradem a připravenými aktivitami nás provázeli kostýmovaní průvodci a my jsme se několik hodin cítili jak náš oblíbený filmový hrdina Harry Potter. Nejúspěšnější skupinky se dostaly až do komnaty s pokladem. Výlet se nám moc líbil, i počasí nám přálo, podívejte se……...

„Příroda pod lupou“

18. 5. 2017 

Dnes jsme my,“ zeleňásci“, zkoumali přírodu v našem zahradním arboretu. Vybavili jsme se lupami, zkumavkami, kelímky a lopatkami, síťkami a zkoumali jsme svět hmyzu. Pozorovali jsme stonožky, pavouky, brouky, v rybníčku jsme objevili hodně larev komárů. Bylo to moooooc zajímavé, podívejte se!

Vystoupení v Městském domě

16. 5. 2017  

…….do písniček, do básniček dáme čertí povidla…….trochu zpěvu, hodně lásky, máme na to správné hlásky……dnes jsme přišli potěšit svým vystoupením přerovské jubilanty do Městského domu. Ukázali jsme, co umíme – tanec, zpěv a hru na hudební nástroje. Moc se nám to povedlo, velký úspěch měli naši malí moderátoři Emička a Vojta. Jsme prostě dobří….. :)

Bezpečný pes

26. 4. 2017

Rádi jsme využili nabídky Kynologického servisu Praha a jejich výukového programu. Seznámili jsme se s pejsky Sárou a Chillinkou, naučili jsme se znát řeč psího těla, mimiku, už umíme rozpoznat jejich varovné signály. Víme, jak si máme chránit důležité části těla v případě útoku zlého psa. Prostě jsme se dnes naučili pejskům trochu víc rozumět!

Divadlo

10. 4. 2017 

…….loučení, loučení…… dnes jsme se rozloučili se studentkami GJB a SPgŠ, které v naší ŠD celý rok praktikovaly. U nás se jim moc líbilo, tak na oplátku nás pozvaly k sobě do školy a připravily si pro nás hranou pohádku „Jak to bylo s Růženkou“. Tato moderní úsměvná verze se nám velmi líbila! Děkujeme!

Velikonoční salon

4. 4. 2017 

Dnes naší „žluťásci“ navštívili SVČ Atlas. Prohlédli si výstavku velikonočních tradic, zdobili perníčky a vyráběli velikonoční zajíčky. Všichni byli moc šikovní, však se podívejte!

Otvírání řeky Bečvy

23. 4. 2017

…….už je jaro, kvítí roste, jívy mají kočičky….i my jsme přivítali jaro, otevřeli jsme řeku Bečvu krásnými klíči z těsta, chleba, pizzy a pochutnaly si na nich nejen ryby a kačeny, ale i mnozí z nás! Děkujeme rodičům za vtipné nápadité a originální superklíče a megaklíče!

„Knihohraní“

8. 3. 2017 

Že je březen měsícem knihy, už dávno víme. Paní knihovnice z dětského oddělení knihovny – ulice Palackého, si pro nás připravily zajímavou týmovou soutěž, ve které jsme si prověřili své znalosti o knihách.

Všichni jsme získali krásné odměny. DĚKUJEME!

 

Pohádkový karneval

2. 3. 2017   

Haló, pane Karnevale, račte dále, račte dále, račte dále!

Všechno máme na míru z krepového papíru. A k tomu nám krásně vříská disko hudba „dyskodyska“. V pestrém programu plného tance a soutěží jsme si zahráli na Popelky, Otesánky, Dívku na koštěti, Loupežníky a Zlatovlásku…

Zažili jsme skvělé odpoledne …... Podívejte se!

SUPERFARMÁŘ

15. 2. 2017 

Rádi jsme využili nabídky firmy Pygmalino s.r.o. opět uspořádat v naší ŠD základní kolo v matematické deskové hře SUPERFARMÁŘ. Firma nám zapůjčila hry a poskytla odměny pro nejlepší 4 hráče. Zájem o soutěž byl velký. Vítězem se stala Natálie Nucová. druhý byl Dominik Procházka, třetí a čtvrté místo obsadily Kristýna Stoklásková a Karolína Geroldová. Gratulujeme!

Hrátky na sněhu

30. 1.  – 2. 2. 2017 

…….tak už zase padá z nebe to, co nás tak strašně zebe…… konečně si užíváme krásného zimního počasí se spoustou sněhu, na kterém se dokážeme doslova „vyřádit“….. bobujeme, stavíme sněhuláky, iglú, koulujeme se a je nám moc fajn!

Talentmánie

30. 1. 2017 
……..Ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady toho umíme moc……Skutečně, naše družinka má moc šikovné děti, které své nadání předvedly už v 7. ročníku TALENTMÁNIE. Které to jsou? Mezi porotou nejlépe hodnocené patří:

1. místo – Sára Navrátilová a Vít Vařák
2. místo – Karolína Koňaříková a Tučňáci
3. místo -  Aleš Dokoupil a Klára Spáčilová, Marie Škrášková

Blahopřejeme!

ZUMBA FITNESS

11. 1. 2017  

Sportem ke zdravému životnímu stylu…..

Povánoční kila se nám určitě podařilo shodit již v 5. ročníku ZUMBY, na který jsme se moc těšili. Všichni jsme byli moc šikovní, ale vavříny si odnesli:

1.místo a zlatou medaili                 Maruška Škrášková
2. místo a stříbrnou medaili            Sára Navrátilová a Růženka Sedláčková
3. místo a bronzovou medaili          Ráďa Skřička a Jakub Horáček

Všem moc gratulujeme!!!

…….Vánoce, Vánoce přicházejí…..

20. 12. 2016

Předposlední den před odchodem na vánoční prázdniny jsme ve všech odděleních ŠD poseděli u stromečku, zpívali a poslouchali jsme koledy, zažili jsme milá překvapení. Na svých „vánočních dýcháncích“ jsme popíjeli voňavý čaj a pochutnávali jsme si na cukroví, které nám přichystaly naše báječné maminky a babičky………

 

Mikulášování ve ŠD

8. 12. 2016 

Jestlipak víte, kdo dnes (sice opožděně) zaťukal, zazvonil a zarachotil řetězem v naší družince? Kdepak Ježíšek, ten teprve dárky shání. Kdo řekl Mikuláš, měl pravdu! Ovšem Mikuláš nikdy nechodí sám, doprovází ho čert a anděl. To proto, že některé děti si zaslouží dobrotu a pohlazení od anděla a jiné spíše pořádnou bramboru a uhlí od čerta. My jsme dostali krásné hry a dobrůtky. Děkujeme!

Vánoční salon

7. 12. 2016  

Dnes jsme my, žluťásci a modrásci navštívili SVČ Atlas a Bios. Prohlédli jsme si výstavku vánočních tradic, vyrobili jsme si papírová přáníčka a ozdoby a zdobili jsme vánoční perníčky, které jsme si rádi „smlsli“. Byli jsme všichni mooooc šikovní, podívejte se!

Čertovský den ve ŠD

5. 12. 2016  

……..Budliky, budliky, my jsme čerti z pekla, budliky, budliky, Káča by se lekla… Dnes jsme si ve škole užili čertovské učení a v družince jsme si pořádně zaskotačili při bujaré diskotéce. Moc dobře se nám dělaly „čertoviny“……

Od metličky k rákosce

22. 11. a 23. 11. 2016 
Jak to vypadalo ve škole dříve? Jak se učily naše babičky? Čím se psalo a jak probíhalo vyučování?
Na tyto a mnohé jiné otázky jsme dostali odpověď, neboť jsme se zúčastnili výukového programu v muzeu s názvem „Od metličky k rákosce“. Bylo to velmi zajímavé, ale jsme rádi, že chodíme do školy v dnešní moderní době…..

Křeslo pro hosta

21. 11. 2016
Dnes jsme v naší ŠD přivítali odborníka na životní prostředí paní Ing. Janu Kosturovou z ORNIS a BIOS Přerov. Přišla a velice poutavě nám vyprávěla příběh, který byl vlastně autobiografií, ve kterém nám vyjádřila svůj vztah a lásku k přírodě pěstovanou již od útlého dětství. I my máme rádi přírodu a budeme ji chránit!

Legiovlak

7. 11. a 9. 11. 2016 

Jak se žilo zhruba před sto lety? Kdy byla 1. světová válka?  Do Přerova přijel „Legiovlak“ a my, Svisláci, jsme byli přitom! Zarezervovali jsme si návštěvu s komentovanou prohlídkou pojízdné expozice tzv. „Legiovlaku“ a jeho exponátů. Moc se nám líbil průvodce v dobové uniformě, který nám o všem, co jsme viděli, poutavě vyprávěl a trpělivě odpovídal na naše všetečné otázky. Máme fotografie, podívejte se!

Strašidel se nebojíme

31. 10. 2016  

……..Bububu, bububu, jednou tam a jednou tu…..Strašidel se nebojíme, že nejsou, už dobře víme……. Náš Halloween byl vtipný, veselý, zatančili jsme si a zasoutěžili jsme si!

Barevný týden

17. 10. – 21. 10.   

Jaký by byl svět kolem nás bez barev? Smutný, nezajímavý, nezáživný….. Rozhodli jsme se uspořádat v naší ŠD barevný týden. Vylosovali jsme si z oblíbených barev na každý den jednu a přizpůsobili jí své oblečení. Řekli jsme si, co každá barva symbolizuje, hráli jsme si na barvy a cítili jsme se skvěle!

 

Za zvířátky do knihovny

5.10.2016

Myslíte si, že poznáme všechna zvířátka a jejich mláďátka? My, žluťásci, je poznáme na jedničku. Své vědomosti a poznatky jsme uplatnili v dětské knihovně, kde pro nás byl připraven kvíz a soutěže. 
Milé paní knihovnice si pro nás připravily zábavné odpoledne. Děkujeme a těšíme se brzy na viděnou!

Kam zmizela Filoména aneb vyčůrat, pomodlit a spát!

4. 10. 2016

Dnes nás čekalo dobrodružné pátrání po nevyřešené události z minulosti! Společně s paní vychovatelkou jsme pátrali v prostorách muzea po služce Filoméně. Hledali jsme stopy v bytě, kde se vybudoval první vodovod a přitom jsme porovnávali stav koupelen za dávných časů. Poučně-zábavná hra se nám velmi líbila!

Loučení s prázdninami

27. 9. 2016 

………..loučení, loučení, jaká to těžká věc…………….Teprve dnes jsme se definitivně rozloučili s prázdninami, zamávali jsme horkému sluníčku, zasoutěžili jsme si na stanovištích o sladké odměny. Letos trochu netradičně, proto moc děkujeme za zapůjčení koloběžek a discgolfu panu Janků z firmy Jankusport! 

Přivítání prvňáčků

1.9.2016

……..Vyběhaní, vykoupaní, vracíme se z luk a strání, sbírali jsme hříbky v lese, teď ve škole scházíme se……Přivítali jsme nové prvňáčky. Přejeme jim, aby se jim ve škole a školní družině moc líbilo!

Kontakty

Základní škola Přerov, Svisle 13
Svisle 13, 750 02 Přerov

Sekretariát
Skopalová Jitka
tel.: 581 701 811
skola@zssvisle.cz
Datová schránka: y48ut8e

Školní družina
tel.: 733 257 397
tel.: 581 701 817

Školní jídelna
Tobolíková Tereza
tel.: 581 207 165

ESF EU MŠMT OPVK EU strukturální a investiční fondy