Aktivity

Lyžařská školička

V týdnu od 25.- 31. 1. 2018 proběhla  tradiční lyžařská školička - pětidenní výjezdový výcvikový kurz pro děti 4.-5.tříd naší školy. Letos jsme opět zavítali do skiareálu Troják, kde jsme byli nadmíru spokojeni, jak se sněhovými podmínkami, tak se zázemím, které nám tento areál již třetím rokem poskytuje. Celkem se kurzu zúčastnilo 38 dětí, které byly rozděleny dle dovedností do lyžařských družstev.
Každé ráno nás autobus dopravil přímo až na kopec. Po vyzvednutí lyží (úschovna ve skiareálu)  přezutí a rozcvičení hurá na první oblouky do upravené sjezdovky. Každý den nás pod vedením instruktorů z Yetty ski lyžařské školy a našich instruktorů čekalo mnoho průpravných cvičení a ale i her. Poslední den pro nás instruktoři připravili ,,závod,, na lyžích, kdy nešlo jen o rychlost, ale i schopnosti a dovednosti na lyžích. Foto si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Pavlicová

Velký úspěch v soutěži

Dne 17. 2. 2018 získal Tomáš Růžička, žák z 9. A , 2. místo v soutěži s názvem "Můj dům", kterou vyhlásila SPŠ stavební - HORSTAV Olomouc. Jeho úspěch je opravdu krásný, neboť konkurence byla silná - obstál mezi dalšími dvaceti žáky ze základních škol.
Svůj model domku vytvořil z několika materiálů.... např.: dřeva, sádry, polystyrénu.... a svou stavbu dokonce osvětlil a zkrášlil zahrádkou. Na fotografiích můžete posoudit, jak se mu jeho práce vydařila.

Gratulujeme k úspěchu!

Návštěva u dědečků a babiček

V úterý 19. prosince vystoupily děti z hudebního kroužku v Domě s pečovatelskou službou na Jižní čtvrti v Přerově s pestrým programem složeným z básniček, písniček, tanečků a vánočních koled s doprovodem kytary a orffových nástrojů. Děti s sebou přinesly i dárky z naší keramické dílny v podobě vánočních zápichů do květináčů.

Odměnou za pěkné vystoupení byl nejen široký úsměv seniorů a jejich upřímný potlesk, ale i sladká odměna. Děti měly velkou radost, že mohly staré babičky a dědečky potěšit právě v tuto krásnou předvánoční dobu.

Zdena Duliškovičová, ved. ŠD

Tak to vidím já

„Tak to vidím já“

Na letošní podzim již po několikáté vyhlásilo Středisko volného času ATLAS a BIOS spolu se statutárním městem Přerov výtvarnou a literární soutěž s názvem „Tak to vidím já.“

V literární části měli žáci za úkol prezentovat svůj pohled na současné problémy mezi mládeží spojené s asociálním (lhaní, toulání), disociálním (drogy, záškoláctví, gambling) či antisociálním chováním (krádeže, šikana, agrese). Literární soutěže se zúčastnilo celkem 71 žáků. V kategorii 8. a 9. ročníků vynikli žáci naší školy, kteří porazili i žáky z gymnázií.

Lucia Frigyiková získala 1. místo, Jakub Zádrapa skončil na 2. místě, krásné 5. místo obsadil Vojtěch Veselý a na 12. místě skončila Michaela Hrabalová.

Vynikající výsledek.

Všem touto cestou ještě jednou gratulujeme.

Mgr. Milena Trávníčková

ČEPS cup

Dne 14. 11. naše škola hostila další školní florbalové týmy z Přerova a okolí. Konalo se zde okrskové kolo ČEPS cupu. Své dovednosti v tomto krásném a dnes oblíbeném sportu změřilo 5 družstev sestavených z žáků 1. stupně. Náš chlapecký tým, složený z vybraných žáků 3. – 5. ročníků, se umístil po vyrovnaných bojích na 4. místě. Chlapci dokázali, že nejde jen o výhru …. příkladně spolupracovali, nedopouštěli se zbytečných zákroků, byli féroví a měli ze hry prokazatelnou radost.

Všem reprezentantům děkujeme za účast a těšíme se zase za rok.

Mgr. Eva Nohejlová

Základní škola Přerov, Svisle 13